0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Diğer
Ürün Kodu: BYK-PLT-TOP
Stok Durumu: Out Of Stock
0,00 TL

Plates Topu Toptan Satış

 
Pletes Topu bel egzersizleri, oturup kalkma ve genel antrenmanlarda kullanılır. Sırt, bacak ve mide kaslarınızı çalıştırarak güçlendirir.
 
Bu toplar son 30 yıldır kullanılmaktadır ve güncel yaşamda kullanılmadığı bir alan bulunmamaktadır. Spor salonları, fitness merkezleri, fizik tedavi merkezleri, okullar, anaokulları, hastaneler, ofisler ve en önemlisi evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün.
 
Plates topu ile çalışmanın esas faydalarından biri, düz ve sert zeminlerde egzersiz yapmanın aksine, plates topu sabit olmadığı için, üzerinde dengede durmaya çalıştığınızda ilgili tüm kasları da aynı zamanda çalıştırmaktadır.
Kaslar dengede durmak için çalıştığında giderek kuvvetlenir. Bu fitness programı genellikle göbek, karın ve sırt kaslarını çalıştırmayı hedeflemektedir. Bu topla çalışmanın farklı zorluk aşamaları vardır.
Plates Topu ile yaptığınız her bir egzersiz, vücudunuzun üst bölgesindeki kasları geliştirmek için karın ve sırt kaslarınızın desteğine ihtiyaç duyar. Plates topu alt sırt bölgenizdeki ağrıları gidermek amaçlı kullanılan bir çeşit fiziksel terapi aracıdır. Eğer egzersize yeni başlamış biriyseniz, bu top sayesinde aldığınız sonuçlar çalışmalarınızı daha da artıracaktır.
Plates topu 30 yıl önce fiziksel terapistler tarafından kullanılmaya başlandı, şimdi ise hem sağlık merkezlerinde hem de evde kullanılır duruma geldi.
 

Pilates Çapı - Vücut Boyu Oranları :

55 cm - 150 cm ile 169 cm arası boyda olanlar için
65 cm - 170 cm ile 185 cm arası boyda olanlar için
75 cm - 186 cm ve yukarısı boyda olanlar için

Plates'in Faydaları :

Vücut duruşunu destekler.
Sıkı ve kuvvetli karın kasları sağlar.
Kuvvetli ve esnek kaslar oluşturur.
Konsantrasyon gücünü arttırır.
Kas kontrolünü sağlar.
Dolaşım sistemini etkileyerek rahatlamayı sağlar.
Fiziksel uygunluk düzeyini arttırır.
Sakatlanma riskini azaltır.
Atletik performansı arttırır.
Kendine güveni geliştirir.

Denge ve Güç - Egzersiz Topunun kullanımı :

Egzersiz topunun Pilates çalışmalarında kullanımı epeyce artmış durumda, yalnız top kullanımında egzersizin amacından çıkmamaya özen göstermek gerekiyor.
Pilates tekniklerini kullanırken diğer kaslarınızı da çalıştırmayı hedeflemelisiniz, yoksa denge için kullanırken pilates tekniklerini işin içine karıştırmak doğru olmaz.
Oturup kalkma, bel egzersizleri ve genel antrenmanlarda kullanılır. Bacak, sırt ve mide kaslarınızı çalıştırıp güçlendirir. Egzersiz ve terapide yeni bir dönemi yansıtmaktadır,
Bu toplar son 30 yıldır kullanılmaktadır ve artık kullanılmadıkları alan kalmamıştır. Spor salonları fitness merkezleri okullar anaokulları fizik tedavi merkezleri hastaneler ofisler ve en önemlisi evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün.
 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!